גישור

גישור, משמעותו, ניהול משא ומתן ומציאת פתרון חוקי בין שני צדדים אשר חלוקים ביניהם, ובסופו של דבר מגיעים להסכמה משותפת ומקובלת כך ששני הצדדים יצאו במצב של win  win  . כלומר, כל אחד מהצדדים יצא נשכר מעצם ההבנות וההסכמות המשותפות.

גישור נדל”ן הנו אחד הנושאים החמים כיום בישראל, מכיוון שכמעט תמיד יש שותף, שכן, בן זוג או בעל עניין כזה או אחר בקרקע ו/או בנכס. כשמדובר על נדל”ן, בדרך כלל מדובר בסכומי כסף גבוהים ולכן הצדדים אינם מוכנים לזוז מעמדותיהם, מה גם שלכל אחד טענות, “המלצות” ועצות.

בין הנושאים המוכרים בגישור נדל”ן, ניתן למנות גישור נדל”ן בין בני זוג על דירת מגורים בעת גירושין, גישור נדל”ן בין יורשים, גישור נדל”ן בפירוק עסקים, גישור בחלוקת קרקעות, ועוד רבים אחרים.

על הסכם הגישור ניתן לקבל תוקף של פסק דין, אולם למעשה מחלוקת זו אינה חייבת להגיע לבתי המשפט, דבר אשר יכול לחסוך הוצאות רבות במקביל לשני הצדדים.

המטרה בגישור נדל”ן הנה משא ומתן פתוח בין הצדדים, כאשר המגשר הנו ניטרלי לחלוטין ועוזר לצדדים להגיע לפתרון הטוב ביותר עבורם מבלי לקבל הכרעה בנושא של בית משפט.

היתרון הבולט של חברת זייד את זייד בע”מ ושל מוטי זייד העומד בראשה כמגשר בכלל ונדל”ן בפרט הנה השילוב בין הכלים המשפטיים, השמאיים והכלכליים, הידע והניסיון הרב בתחום הנדל”ן.

גישור נדל”ן הינו נדבך חשוב ומומלץ בעת פירוק שיתוף במקרקעין ובסכסוכים, וכן גם במשא ומתן בתחומים שונים כגון גישור בין דיירים לקבלן, גישור בין יזם לדיירים, גישור בנושא היטלים של נכסים בין אזרחים לרשויות ועוד.

למוטי זייד ניסיון עשיר בגישור בנושאי נדל”ן מכל הסוגים, הן במגזר הפרטי והן במגזר העסקי, ולקוחותיו נהנים מתוצאות טובות לשני הצדדים.