מגרשים / מידע נדל”ן / כתבות בעיתונות

במידה והינך מעוניין לקבל מידע עדכני לשנות ה-90 בנושאים נדל”נים עסקיים שפורסמו בעיתונות הארצית הראשית לאותה תקופה תוך התיחסות מקצועית למידע שנאסף במחלקות המחקר של חברת זייד אורניב בראשותו של שמאי המקרקעין מוטי זייד שעמד באותה תקופה כעורך ראשי של ירחון הנדל”ן “מגרשים”, כל שעלייך לעשות זה לפנות לחברת זייד את זייד בע”מ ולקבל את המידע המקורי שאינו מצויי בשום מקום אחר.

לצפיה בירחון לדוגמא לחץ על כל אחד מעמודי השער – נכסים, מגרשים ומחירון הנדל”ן העסקי

 

“נכסים”

לצפיה בגיליון לדוגמא לחץ על הקישורים
גיליון ינואר 1999 – חלק א’
גיליון ינואר 1999 – חלק ב’
Motyzaid

אם את/אתה מעוניין במידע עסקי נדל”ני היסטורי משנות ה- 90, הינך מוזמן לעיין בירחון “נכסים” שהופק ע”י חברת זייד אורניב בע”מ בעריכתו של מוטי זייד שמאי המקרקעין.
הירחון מכיל מידע רב לנושאים תכנוניים מתאריים המחולקים למחוזות התכנון תוך מתן דגש תקופתי מפורט לנושאי תכנון ובניה ועד לרמת זכויות בניה, שטחים עיקריים, שטחי שירות הפקעות וכדו’.
כמו כן מידע על פרוייקטים “מידיים” ו”עתידיים” לאותה תקופה, שנות ה-90 (מהן ניתן לגזור להיום מימוש על ציר הזמן)

כל שעלייך לעשות זה לפנות לחברת זייד את זייד בע”מ ולקבל את המידע המקורי שאינו מצויי בשום מקום אחר.

“מגרשים”

קישור לצפיה ב- קטעי עיתונות היסטוריים שפורסמו בעיתון “מגרשים”
Motyzaid

“מגרשים” הינו ירחון הנדל”ן העיקרי בשנות ה-90 במדינת ישראל. מגרשים, בבעלות יפעת, דקל וזייד אורניב ובעריכתו המקצועית של שמאי המקרקעין מוטי זייד מנכ”ל חברת זייד & זייד בע”מ, היווה את מקור המידע העיקרי במדינת ישראל לאותה תקופה שבה לא היה אינטרנט או מידע דיגיטלי וללא אפשרות לאתר את המידע הרצוי במנועי חיפוש כגון Google.
מגרשים היווה כמרכז מידע עדכני שכלל פילוחי שוק, ניתוח עסקי נדל”ני וכלכלי עם המלצות להשקעות בשיתוף פעולה עם מיטב אוספי המידע בישראל, חברת זייד אורניב, חברת יפעת וכן חברת ההנדסה דקל שעד היום נחשבות שלושת החברות כמובילות כל אחת בתחומה.

כל שעלייך לעשות זה לפנות לחברת זייד את זייד בע”מ ולקבל את המידע המקורי שאינו מצויי בשום מקום אחר.

“מחירון הנדל”ן העסקי”

קישור לצפיה ב- גיליון מס’ 18 – אוקטובר 2001
מחירוני-נדלן-גיליון-אוקטובר-2001

בשנות ה-90 טרם היו מקורות המידע גלויים לציבור כמו היום ומקורות המידע בתחום הנדל”ן רוכזו ביידי יחידי סגולה שכל עיסוקם היה נדל”ן: שמאי מקרקעין, סוקרי נדל”ן, יזמים, מתווכים ואנשי מקצוע העוסקים במעקב תכנוני.

חברת זייד אורניב שבראשה עמדו אז קובי זייד ומטי זייד ועומדים בראשה גם היום אספה ורכזה את מיידעי הנדל”ן והמחירים שנצברו במאגרי המידע של החברה בשיתוף חברת התיווך רשף נכסים הוציאה לאור את הירחון ” מחירון הנדל”ן העסקי”.

מחירון הנדל”ן העסקי בניהולו המקצועי של שמאי המקרקעין מטי זייד והבעלים של חברת זייד את זייד בע”מ נתן מענה לכל העוסקים ו/או מתעניינים בנדל”ן לאותה תקופה והיווה מקור האינפורמציה הגלוי והמרוכז היחידי בישראל בתחום הנדל”ן.

כל שעלייך לעשות זה לפנות לחברת זייד את זייד בע”מ ולקבל את המידע המקורי שאינו מצויי בשום מקום אחר.

 

מסיבת עיתונאים להשקת ירחון הנדל”ן נכסים

נכסים – עיתון הנדלן הראשון של ישראל – 1999 from moty zaid on Vimeo.

מסיבת עיתונאים שנערכה ע”י מוטי זייד וקובי זייד עורכי ירחון הנדל”ן “נכסים” ובה השתתפו גדולי כתבי הנדל”ן בישראל וממובילי דעת הקהל הנדל”ני, כמו אליעזר לווין מהעיתון גלובס.
בתקופה זו העברת המידע העסקי נדל”ני נעשה לא באופן דיגיטאלי כמו היום אלא באמצעות מסיבות עיתונאים, כתבי עת ירחונים וכדו. באותה התקופה המידע הועבר לבעלי מקצוע כל אחד בתחומו ולמערכות התקשורת השונות ובמסיבות העיתונאים נערך דיאלוג להחלפת המידע העדכני.
במסיבת עיתונאים זו כדוגמת רבות אחרות שנערכו באותה תקופה השתתפו מספר רב של עיתונאים וכתבים, רובם ככולם מבכירי הכתבים בתחום הנדל”ן בישראל אשר הביעו עניין רב בירחון הנדל”ן הראשון מסוגו בישראל. במסיבות העיתונאים נסקרו נתוני נדל”ן ומידע נדל”ני עדכני כולל התיחסות והתאמה מקצועית ע”י עורכי העיתון לחוקי התכנון והבניה במדינת ישראל לאותה תקופה וניתנה פרשנות ע”י הכתבים בעיתונות הכתובה הארצית לקהל הרחב.
צפיה בקלטת נדירה זו תמחיש את ההתעניינות של הכתבים בירחון הנדל”ן “החדש” והיחודי, את הלך הרוח באותה התקופה, הנושאים שעניינו את הכתבים והתשובות המקצועיות של עורכי העיתון לאותם כתבים.