גישור עסקי

פעמים רבות בעסקים, שותפויות וקשרים עסקיים עם קבלנים או לקוחות עולים על שרטון, בשל סיבות רבות ומגוונות. לעיתים רבות העבודה ממשיכה מבלי שהצדדים כלל נפרדו באופן רשמי, ולעיתים אף לשני הצדדים על אף הסכסוך העסקי לא כדאי כלל להיפרד. במקרים אלו גישור עסקי הנו פיתרון יעיל, זול ומומלץ מאוד לשני הצדדים על מנת להמשיך בצורה תקינה להפעיל את הפרויקט או העסק מבלי לפגוע במוניטין.

סיוע של מגשר עסקי מקצועי יציג ויזכיר לכל צד מהם יתרונותיו ו/או חסרונותיו במשא ומתן, יציף בפני הצדדים את היתרונות והחסרונות בקשר ו/או בנתק ויציג נכונה את היתרונות של המשך הפעילות המשותפת וכמו כן את החסרונות בפירוק החבילה.

מגשר עסקי טוב ינסה לאתר את הגורמים אשר גרמו לפרוץ הסכסוך ולנסות למצוא פתרונות עסקיים כדאיים.

לעיתים בעת גישור עסקי המשא ומתן מחייב שמירה על סודיות רבה על מנת לא לגרום נזקים לבעלי מניות, ללקוחות או לבעלי עניין אחרים אשר עלולים להגיב מיד ובעיקר במוניטין ובשם הטוב של הצצדים.

מומלץ לצדדים לבחור בגישור עסקי, ההליך יהיה קצר יותר מאשר פניה לערכאה משפטית אשר יכולה לעיתים להעמיק את הסכסוך.

הבחירה בהליך גישורי עסקי מחייבת מגשר עסקי בעל ניסיון רב בעולם העסקים, בעל ידע מקצועי ובעל הבנה במערכות ניהוליות, בשילוב יכולת גבוהה בזיהוי היתרונות והחסרונות של הצדדים. בנוסף, למגשר העסקי דרושה חשיבה אסרטיבית ויכולת מציאת והמצאת פתרונות מגוונים ויעילים, אשר בסיסם כלכלי, על מנת ששני הצדדים יצאו מרוצים מהגישור העסקי.

לחברת זייד את זייד בע”מ אנשי מקצוע ותיקים בתחום השמאי, כלכלי, נדלני ומשפטי. כל אחד מאנשי החברה נתקל פעמים רבות בחייו העסקיים במקרים בהם גישור עסקי בצורה זו או אחרת הווה את המשך חייו של פרויקט או חברה והמשך ההצלחה הכלכלית של חברות ופרטיים.

במשך השנים רכשו אנשי המפתח של החברה, ובראשם מנכ”ל החברה מוטי זייד שהנו שמאי מקרקעין ותיק ובעל ניסיון רב בעולם העסקים – הן הישראלי והן הבינלאומי – יכולת קריאת המפה בצורה נכונה מבחינה עסקית ואסטרטגית, דבר אשר גרם להצלחה של שיתופי פעולה עם קבלנים, חברות אנשי עסקים ואנשים פרטיים.

מומלץ לשכור שירותי גישור עסקי בעת כריתת חוזה בין שני צדדים – דבר אשר הוכיח עצמו כמונע בעיות בעתיד. אך גם באמצע הדרך, כדאי מאוד לקחת שירותי גישור ויעוץ עסקי על מנת לשמר את הפעילות או לסיים את היחסים במינימום רעש וסיכונים כלכליים.